Jdi na obsah Jdi na menu
 


REIKI II.

K druhému stupni reiki bychom už měli být dostatečně vybaveni teoretickými vědomostmi a měli bychom mít praxi s používáním prvního stupně reiki.

Mezi zasvěcením od prvního stupně do druhého stupně by mělo uplynout asi 8-12 týdnů. V té době se odstraňují blokády. Někomu může tato fáze trvat i rok.

Druhý stupeň reiki výrazně pomáhá zdokonalovat možnosti samoléčby. Zvýší se intenzita pozitivní životní energie, zkrátí se doba léčby a žák se naučí zacházet s ochrannými znameními. Po zasvěcení do druhého stupně je možné reiki posílat v prostoru i čase. Tedy třeba konkrétním lidem na dálku, ale i do minulosti nebo budoucnosti.

Žák od svého učitele obdrží symboly a naučí ho s nimi zacházet.

 

SYMBOLY

První symbol - tzv. zesilovač, zvýší naši ochranu před negativní energií. Pomůže nám zaměřit energii soustředěně na jeden bod. První symbol umožňuje nabít energií i místnosti.

Druhý symbol - tzv. psychický bod, otevírá nám cestu do podvědomí. Můžeme pomocí něj zasáhnout hluboké blokády

Třetí symbol - pro mentální síly a léčbu na dálku. Umožňuje praktivovat reiki nezávisle na prostoru a času. Slouží k fyzickému léčení

Ačkoli je mnoho literatury, kde jsou symboly vyobrazeny, já je zde nezobrazím. Podle tradice jsou symboly tajné. Měl by je od svého učitele dostat žák při iniciaci do druhého stupně jako něco posvátného.

 

Reiki léčení pro druhý stupeň zasvěcení: