Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na této stránce se chci s vámi podělit o své zajímavé zážitky s Reiki 

Změny, které jsem pocítil sám na sobě

Změny jsem na sobě začal pociťovat ihned po iniciaci. K těm prvním patřilo neuvěřitelné zklidnění mysli a zlepšení nálady. To zaregistrovalo i mé okolí. Všimli si toho lidé, kteří o mé iniciaci do reiki neměli ani nejmenší tušení.

Jedním z mých významných zdravotních problémů byla vředová žaludeční choroba. Kdo jí někdy měl, mi jistě dá za pravdu, že bolesti žaludku, které nejdou ničím zastavit, jsou opravdu velmi nepříjemné. O nutném užívání léků ani nemluvě. Bolesti žaludku a další projevy vředové choroby po použití reiki velmi rychle pominuly. Ta úleva se snad ani slovy nedá popsat. Už jsem se nemusel bát toho, co sním a co bude na za nepříjemné pocity následovat. Reiki v tomto případě zafungovalo poměrně rychle a s velmi překvapujícím výsledkem.

Bolavé vazy v kolenu mě trápily více než rok. V chůzi mě to neomezovalo, ale při delší námaze bývala občas bolest docela velká. Musel jsem kvůli tomu omezit svůj oblíbený spinning. Léčba pomocí reiki byla sice delší než u nemocného žaludku, ale opět se úspěch dostavil. 

Neméně podstatnou změnou při používání reiki bylo zlepšení kvality mého spánku. Stejné zlepšení mi nezávisle na sobě začali potvrzovat i lidé, kterým jsem reiki předával.

 

Síla v kapli.

Zámek v Hluboké nad Vltavou patří k architektonickým skvostům, které na území naší republiky můžeme obdivovat. Jedním z míst, kam se na zámku můžete podívat je i tamní kaple. Je nevelká, ale krásná. Jaké však bylo moje překvapení, když jsem po vstupu do této kaple začal potiťovat náhlý příval reiki. A to nejen v rukou, ale doslova v celém těle. Bylo to velmi zvláštní, ale velmi příjemné a uklidňující. Síla reiki byla cítit i při sezení na lavičce před vstupem do kaple. Jakmile jsem se vzdálil, síla reiki pominula. Po tomto zážitku jsem byl plný energie a dobré nálady.

 

Zážitek s kocourem

Při jednom předávání reiki, jsem se krásně přesvědčil o vnímavosti zvířat na tuto pozitivní energii. Z vedlejší místnosti přišel kocour, který bývá většinou dost klidný a tichý, ale spíš plachý. Stoupnul si pod lehátko přímo pod místo, kde jsem předával reiki. Po chvíli začal neuvěřitelně nahlas mňoukat, téměř se to podobalo řevu. Poté vylezl a začal se mi až neuvěřitelně přímo a soustředěně hledet do očí. To jsem u něj nikdy nezažil. Nakonec vyskočil na lehátko a začal se cpát přímo pod ruce. Nezbylo, než chvíli energii předávat jemu. Když se reiki nabažil dosytosti, s chladným klidem seskočil dolů a opět odkráčel do vedlejší místnosti.

 

Kostely jsou plné energie

Už jsem na některém místě těchto stránek uvedl, že nejsem věřící. Přesto občas nějaký kostel nebo chrám navštívím. Jsou to nádherná místa a už několikrát jsem se přesvědčil o tom, že jsou plná energie. Nevím,  jestli naši předci stavěli kostely cíleně právě na nějakých energetických zdrojích, ale prakticky pokaždé, když na nějaké takové místo vstoupím, reiki se mi automaticky samo spouští. Jsou to krásné pocity. Někdy slyším i hudbu. Kocháte se úchvatnou architekturou, obdivujete umění starých mistrů a u toho cítíte to množství energie, které doslova tryská z vašich rukou.

Při návštěvě Jadranu, jsem projezdil řadu měst a městeček. Prakticky všude narazíte na nějaký kostelík nebo velký chrám. Ty ve Splitu a Dubrovníku jsou zapsané i na seznam světového dědictví UNESCO. Ani na jednom místě se mi nestalo, že bych nic nepocítil. Stejné příjemné pocity se u mě automaticky spouštěly jak uvnitř, tak i před těmito svatostánky.

 

A už jste někdy vyzkoušeli pomoc andělů?

Andělé nabízejí naději na uzdravení a klid v duši.

Obrazek

 Zde se můžete podělit o své vlastní nezvyklé zážitky s reiki. Ať už jste tuto léčivou sílu někomu předávali a nebo jí přijímali. Předem za vaše příspěvky děkuji.

Jirka

 

Komentáře

Přehled komentářů

Barevné vjemy

(Eva50, 1. 9. 2008 19:52)

Když dávám sama sobě reiki, většinou vnímám barevné vjemy (mám zavřené oči a po nějaké době vidím takovou jako tmavě, ale jasně fialovou skvrnu,která přechází ve žlutou, pak trochu černá, ale ta už se rozpadá, pak taková jako mlha a znovu fialová, žlutá... máte někdo podobné zkušenosti? Přesně stejné barvy uvádí i autor stránek při zasvěcení.

Re: Barevné vjemy

(Ivana kin, 28. 1. 2012 19:20)

Musím reagovat na vzkaz paní Evy50-z 1.9.2008, o reiky se zatím jen zajímám moc mě láká,ale stává se to co paní Evě když si promnu ruce a zavřu oči tak po chvíli vidím sytě fialové koule či fleky,které přechází ve zlatou a jakoby odchází,nebo fialové koule se žlutým prstenem okolo.Myslíte,že to něco znamená?Ivana

cítím v sobě energii

(Mirka 8.4.2011, 8. 4. 2011 21:14)

dobrý den,
ještě něž se mi narodila druhá dcera,začala jsem pociťovat příliv energie,přímo mi sršela z dlaní a jednou mi na to upozornila kolegyně mojí matky z práce,která uměla číst z ruky a já si vyzkoušela na kamarádovi,který měl zranění páteře zjistit jestli budu vnímat narušenou oblast,přiložila jsem nad zraněné místo ruku a vnímala jsem to velice intenzivně,cítila jsem jakousi sílu,která mě tlačila ven.Dnes je to už 7 let co se mi narodila druhá dcera a já se začala o reiki zajímat víc a ráda bych do budocna i tuto sílu využila ku pomoci svých blízkých.jsem ráda že jsem našla vaše etránky a děkuji za informace.
Mirka

poradte

(maja, 4. 1. 2011 14:37)

chtela bych se zasvetit do prvniho stupne reiki, bohuzel pro me sem nevydelecna a vetsina lidi chce penize, navic bych se prvni chtela s mistrem potkat abych mohla posoudit jestli je to ten "muj". mohli byste nekoho doporucit v okoli ostravy? dekuju moc =o)

Reiki příběhy

(Majka 2.11.2010, 2. 11. 2010 15:23)

Po zasvěcení do druhého stupně jsem jela na zájezd do Pobaltí.Na hranici v Polsku jsem si chtěla pohladit kočku,která se tam procházela.Pohladila jsem ji jen jednou,potom se po mně ohnala a utekla.Že to nebyla náhoda jsem se přesvědčila druhý den s jinou kočkou,která se zachovala stejně .Mé vlastní kočky si musely nejdříve na energii v rukou zvyknout a teď jí vyžadují.
Moje kolegyně měla nemocného syna.Posílala jsem mu reiki na dálku a průvodním jevem bylo ,že se on a jeho 2 bratři počurali při každém působení.Celkem 3krát.
Jedna známá přivezla svého syna,který den před tím spadl a pěkně si sedřel obličel.Ona mu zranění odborně ošetřila,je zdrav.sestra.Já jsem ho ošetřovala reiki,aby se dobře zahojil.Z jeho odřenin se ale najednou začal hrnout hnis,že jsme ho nestačily utírat.Bála jsem se jestli jsem něco neudělala špatně,ale naopak,reiki ho zbavily velkého problému.
Zdravím všechny příznivce.

Síla míst

(Martin, 19. 11. 2009 17:05)

Dobrý den, děkuji za hezké a milé čtení. I já sám často cítím sílu reiki na různých místech. Jsou to kostely a chrámy, ale v přírodě také místa, kde jsou třeba rozpukané skály a nebo u lesních pramenů. Zřejmě to jsou místa, kterými vyvěrá energie Země na povrch. Všem, kteří využívají sílu Reiki přeju mnoho krásných zážitků

Reiki cesta života

(Jaroslava Kodýtková, 12. 10. 2008 16:54)

Dobrý den, ráda se přidávám ke chvále příjemných stránek o REIKI! U mne se Reiki stalo cestou požehaného života a nádherných osudových setkání. Od prvního zasvěcení uběhlo 15 let,prošla jsem cestou hledání i nacházení. Jedním z největších Reiki darů je můj manžel, kterého jsem potkala právě v kruhu reiki- nadšenců. Reiki mistryní jsem se stala krátce po narození naší první dcery, další dvě dostaly první zasvěcení jako přivítání do života ještě v porodnici. Mohu všem vřele doporučit společné rodinné reikování jak partnerské, tak i s dětmi! Přirozenost a důvěra dětí v Reiki i léčivé působení jsou nekonečné a výsledky takřka hmatatelné! Přeji vám všem mnoho krásných chvil s Reiki a život na vlnách lásky!

Dekuji!

(Michaela, 24. 9. 2008 15:46)

Dobrý den,děkuji vám za tyto stránky,informace z nich a vaše osobní skušenosti mne hodně oslovili a posunuli mne dál na mé cestě k reiki.Dá se říci že jsem na začátku,vlastně už od děctví cítím energiji,která nás obklopuje.Ale teprve před nedávnem sem došla k tomu že nikdy nedosáhnu harmoie pokud tuto část sama sebe nepříjmu a nepokusím se ji rozvinout,reiki je to co jsem hlela.Věřím že i já najdu svého mistra.Ješte jednou vám děkuj a přeji jen to nejlepší.

Můj začátek a zkušenost

(Lumír, 29. 7. 2008 12:18)

Ahojky všem, chtěl bych se také přidat a podělit se svými zkušenostmi s Reiki a energiemi.
Můj začátek byl jako u většiny, zklamání, nepochopení života, mnoho otázek, proč jsem vlastně tu, proč se na svět dívám jinak než ostatní mimo jiné i život mě nebavil a přišel jsem si zde úplně zbytečný. Až jednoho dne jsem přijel ke svým známým a došlo na reiki. V tu chvíli mě to oslovilo, hned jsem se domluvil a na termínu zasvěcení do prvního stupně.
Po zasvěcení se mi otevřeli oči, nevěděl jsem jak je to možné, ale vše co mi bylo řečeno jsem už znal. Začala mi chodit spousta informací a jedna z nich byla otevřít si centrum kde by lidičky chodily s problémy a já bych jim pomohl najít správnou cestu, ale byla to jen myšlenka. Po zasvěcení do druhého stupně jsem začal jednat, shodou všech náhod (dnes už vím, že náhody nejsou) jsem si pronajal byt a pod ním byl nebytový prostor, který mě úplně pohltil. Zanedlouho byl tento prostor můj (tedy v pronájmu) po úpravách, které pokračují do dnes, se nám povedlo dát prostory do stavu k užívání.
Začal jsem praktikovat reiki na známých a přátelích. Zjistil jsem, že náklady jsou vysoké a proto jsem si udělal masérský kurz. Po nějakým čase zjišťuji, že při masážích se mi spouští reiki samo a klient si vezme energie kolik potřebuje. Dále díky kombinaci masáže a reiki se daří zmírňovat i léčit migrény.
Současné době mám už mistrovský stupeň a pořád se učím novému. A svět vypadá jinak a mé vnímání je jiné. Díky reiki mám otevřené oči a občas koukám jak se lidé dokáží chovat a jednat v obrovském zle. Tomu, kdo se vydal cestou Reiki, přeji hodně úspěchů i pochopení vůči ostatním, hodně lásky a vždy otevřené srdíčko.

Pro Milku

(Jirka - reiki-energie@seznam.cz, 7. 7. 2008 14:38)

Milko, děkuji za Váš krásný příběh. Jsem rád, že jste měla možnost pocítit na vlastní kůži sílu energie reiki. Přeji Vám mnoho úspěchů krásných zážitků na cestě lásky, kterou reiki přináší. Stránky určitě sledujte. Věřím, že se budou rozrůstat o další podobné příběhy, a to nejen mé, ale i příběhy čtenářů těchto stránek. Jirka

Poďakovanie

(Milka , 6. 7. 2008 0:08)

Dobrý večer, ďakujem Vám za tieto stránky. O reiki sa zaujímam len krátky čas. Práve som v štádiu zháňania prvých informácií.
Priviedla ma k tomu skúsenosť s priateľkou, ktorá mi pomohla vyliečiť sa zo silného kašľa. Posťažovala som sa jej v telefonáte, že som už 2 týždne PN a nepomomáhajú mi ani druhé antibiotiká. Pomohla mi na diaľku, v priebehu štyroch hodín sa mi uľavilo a kašeľ úplne prestal.
Som odhodlaná nájsť si o reiki čo najviac informácií a podstúpiť zasvätenie do reiki. Ešte raz ďakujem. Vašu stránku budem sledovať.

Výměna informací

(Slávka, 17. 6. 2008 8:24)

Ahoj. Prosím napište mi o svých konkrétních skušenostech. Mám stupeň III. Když posílám reiki cizím lidem výsledek se dostaví. No když dávám energii sobě, nebo si na něco posílám výsledkem jsem sklamaná,nebo se nedostaví vúbec. Děkuji. Slávka. hybenova@seznam.cz

Reiki provozuji v Bulharsku

(Jiřina, 24. 4. 2008 9:13)

Dobrý den, jsem ráda, že mohu přispět na tyto krásné stránky několika svými zkušenostmi. Reiki se věnuji už 6 let. Jsem zasvěcená do II. stupně. Začala jsem s tím kvůli kamarádovi na vozíku. Reiki provozuji hlavně v Bulharsku v malé vesničce s 80 obyvateli. Tady v Česku není tolik času a klidu.
Chodí ke mě několik lidí - ženy i muži a říkají, že je to úžasný ZÁŽITEK! Chtěli mi za to platit, ale to jsem odmítla. A tak nosí potraviny, které sami vyrábějí (sýry, mléko, maso, zeleninu i doma upečený chleba). Jsou to vlastně biopotraviny.
Jedna žena se ke mě dobelhala o berlích a po 5 sezeních normálně chodila a dělala mi velkou reklamu po vsi.
Každému se maximálně věnuji a předávání reiki je i pro mne hluboký zážitek.
Reiki provozuji tak jak vyhovuje mým představám a jsem ráda, že mohu lidem rozdávat energii a radost ze života.
Přeji každému, aby mohl pocítit sílu REIKI.