Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mé zasvěcení do REIKI I.

Vlastně ani nevím co se dělo. Mistr mě posadil do židle, zapálil svíčky a hrála velmi příjemná relaxační hudba. Požádal mě, abych měl během celé iniciace zavřené oči. Proto jediné co o zasvěcovacím rituálu můžu říci je jen to, že během něj na mě mistr několikrát přiložil ruce. Před zavřenýma očima jsem měl černo, které občas přerušily barevné vjemy. Střídavě fialová a žlutá barva. Dvakrát jsem pocítil brnění ve svých rukách. Hudba dohrála a bylo to hotové.

Měl jsem pocit, že to všechno se odehrálo během pěti minut. Jaké bylo ale moje překvapení, když jsem zjistil, že iniciační rituál trval prakticky půl hodiny. Čas při reiki plyne zkrátka jinak.

S Mistrem jsme poté ještě strávili dlouhou dobu velmi příjemným povídáním a mě stále brněly obě ruce. Více ruka levá. Nevím jestli to bylo tím, že je blíže srdci. Brnění to ale bylo příjemné.

První zážitky po zasvěcení byly velmi nečekané. Jsem spíš ranní ptáče, které chodí brzo večer spát, ale ještě večer po zasvěcení mě čekala akce do ranních hodin. Bez jakéhokoliv fantazírování můžu prohlásit, že jsem celou noc až do 5h do rána prožil bez jediného zívnutí nebo jakékoliv známky únavy. Následovaly tři hodiny spánku a další nabitý den přede mnou. Opět jsem bez jediné známky únavy vydržel do večera. To prostě u sebe neznám.

Že se něco změnilo bylo hned od začátku nepochybné.

Mé zasvěcení do REIKI II.

Zasvěcení do druhého stupně reiki probíhalo velmi podobně jako to první. Zavřené oči, příjemná relaxační hudba a rituál, kterým můj mistr zdokonaloval mé schopnosti. Co přesně se dělo nevím. Mohu jen popsat své pocity.

V určitých mometech jsem měl barevné vizuální vjemy. Nejčastěji se mi objevovala modrá barva, která přecházela do fialové až nakonec fialová barva převládla. Přibližně v polovině iniciace se dostavily v rukou stejné pocity, které vnímám, když reiki předávám. Bylo to velmi příjemné. Narozdíl od zasvěcení do prvního stupně mi ale celý rituál připadal velmi dlouhý a vnímal jsem horko, i když v místnosti žádné nebylo. Na závěr mi mistr předal symboly důležité pro posílání energie v prostoru a čase a vysvětlil jejich používání.

Po zasvěcení mě čekala asi 100km dlouhá cesta autem. Cítil jsem se velmi dobře, nabitý energií. Velmi zvláštní pocit jsem vnímal při držení volantu. Ruce jako by mi hořely a byly obléknuté do neviditelných horkých rukavic. Chvílemi jsem musel ruce z volantu sundavat. Měl jsem pocit, že volant tím horkem ani neudržím.

Ještě ten večer jsem stále vnímal silné horko v celém těle a to mi nedovolilo pořádně usnout. Druhý den se ale všechno srovnalo a já jsem rád, že mohu daleko více a silněji předávat reiki všem, kteří to potřebují a požádají o to.

 

Obrazek

*

"ŠTĚSTÍ A SVOBODA SE ODVÍJÍ OD POCHOPENÍ ZÁSADY: NA NĚKTERÉ VĚCI MÁME VLIV, NA JINÉ NEMÁME."

(Epiktetos)