Jdi na obsah Jdi na menu
 


Má cesta k reiki

Má cesta k reiki byla velmi zajímavá. Mám zaměstnání, které vyžaduje hodně duševních sil a ty je potřeba neustále dobíjet. Tak jako váš mobilní telefon potřebuje pravidelně dobíjet baterii.

Já ty své baterie dobíjím občasným sportem (spiningem, plaváním, in-line bruslením), hodně se dokáži odreagovat při práci na zahradě, miluju saunování a občas musím zajít na mazáž ztuhlého těla od neustálého vysedávání u počítače. Asi to dobře znají mnozí z vás.Obrazek

Jednoho dne jsem byl už hodně vyčerpaný, možná jsem byl i před hranicí tzv. vyhoření. Požádal jsem tedy svého maséra, zda-li by místo tradiční masáže nemohl obnovit mé duševní síly pomocí reiki, které měl v nabídce.

Položil jsem se tedy oblečený na lehátko, zavřel oči, hořely svíčky, hrála meditační hudba a můj léčitel se pustil do svého konání. Více než hodinu přikládal své ruce na různé části mého těla a já postupně cítil jak se uvolňuji a velký stres a napětí ze mě postupně opadají. Považoval jsem to téměř za zázrak. Měl jsem u toho řadu zvláštních pocitů, které ani neumím vysvětlit. Druhý den v práci jsem byl jako vyměněný a i mé okolí si všimlo vitality, která ze mě doslova sršela. A to byl ten moment, kdy jsem se o reki začal zajímat více.

Nejprve jsem prošel řadu internetových stránek různé úrovně. Od zajímavých až po takové, které bych snad ani nikomu nechtěl doporučit. To mi samozřejmě nestačilo, a tak jsem zaběhl do jednoho velkého knihkupectví a začal pátrat po nějaké literatuře o reki. K mému překvapení, tomu byl vyhrazený celý regál a já nevěděl, po které knížce sáhnout dříve. Po téměř hodině prohlížení, listování a hledání jsem si nakonec koupil své první dvě knížky.Obrazek

Čtení jsem věnoval každou volnou chvilku a informace o reiki jsem doslova hltal každou buňkou svého těla. K prvním dvěma knížkám brzy přibyly další dvě koupené a několik dalších půjčených z knihovny. Skoro jsem si až připadal nenormální. Tolik knížek ve velmi krátkém časovém období jsem v životě nepřečetl.

Když už jsem měl pocit, že o reiki vím teorie dost, chtěl jsem tuto energii umět ovládat i v praxi. Musel jsem si tedy najít Mistra, který by mě do reiki zasvětil.

 

A už jste někdy vyzkoušeli pomoc andělů?

Andělé nabízejí naději na uzdravení a klid v duši.

*

"ČLOVĚK MÁ DĚLAT JEN TO, CO MU ŘÍKÁ SRDCE"

(Garry Moor - bluesový zpěvák)